Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskuse

8. 5. 2007

Protože se v komentářích k jednotlivých témat stále nic neobjevuje, jsou buď natolik vyčerpávající :o)), že není nač se ptát, nebo na mé stránky nahlíží tak velký počet adresu hledajících strojů.

Myslím, že ani jedno není správně. Proto jsem spustil tuto rubriku. Z oboru toho neznám moc, ale co vím, o to se rád podělím.

Takže - klidně se ptejte !!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ND na Walkera V370D05

(Pat, 9. 1. 2016 18:51)

Poradi nekdo kde sehnat dily? ted aktualne stred co do nej vede hridel a z toho stredu pak oba listy hlavniho rotoru?

HX705

(Andrej, 1. 12. 2015 15:37)

prosim pomozte mam doma vrtulnik HX705.Je dvou proudový, ale jeho dolni vrtule se netoci ,ale zase horni se toci div neuleti.A kdyz chci vzlitnout tak se jenom toci na zemi.

walkera v 370d05

(Franis, 1. 1. 2015 15:37)

Zdravím všechny,
mám elektrovrtulník walkera v370d05. po drobné kolizi jsem byl nucen koupit nové servo (ve starém se ohlodalo ozubení). Po výměně a seřízení jak všech tří serv tak i vrtulí se na zemi vrtulník chová v klidu jak nový. Problém je, že se při 100% přidání "plynu" není schopen odlepit od země i přesto, že je zcela nabitá baterie . Mohl by mi někdo poradit v čem je zakopaný čert? Má to co dočinění s nastavením sklonu vrtule? Pokud uvažuji správně, poradí mi někdo jak správně nastavit táhla? Nemám manuál a nikde jsem nenašel link kde je možno ať už CZ nebo DE verzi stáhnout. Anglicky neumím a bratr "youtube" mi moc nepomohl. Mail mám danielsramek@seznam.cz
Díky za radu Franis

RC vrtulník

(Petr, 19. 10. 2013 14:08)

Ahoj,

mohl by mi někdo poradit s tím, jestli je tohle ideální vrtulník pro mého syna, který předtím ještě žádný model neměl?
http://www.srovname.cz/oem-vrtulnik-madfly/srovnani-cen/k.2376181

Děkuji

Re: RC vrtulník

(Petr, 19. 10. 2013 15:28)

Poradit - na to je málo informací / např. věk synka, prostor ve kterém se strojek bude provozovat, má-li to být jako hračka do bytu a nebo podchycení zájmu syna /
Pro věk 1-6 a zábavu rodičů u stolku s kávou ANO
Pro věk 6+ a taťkovu zábavu v obýváku toto: http://www.rcking.eu/cs/rc-vrtulniky-klasicke/11782-easycopter-v45-colibri-pro-profipack-.html
Pro dlouhodobější zábavu toto: http://www.va-models.com/eshop1/mikrovrtulnikblademcpx2microelektrortfmod1-p-92347.html (tedy toto spíš jako pokračovací nebo pro pomalejší a poctivější postup při učení)

Pro všechny heli platí -
-vybírat stroj, který je možno opravovat - jsou dostupné ND
-mít dostatek místa pro lítání - rozhodně při učení alespoň 5x5m
-pořídit několik baterií pro dostatek zábavy
-po zvládnutí letu vymyslet soutěžení, jinak to omrzí

tak asi tak...

RC vrtulník

(Petr, 19. 10. 2013 14:07)

Ahoj,

mohl by mi někdo poradit s tím, jestli je tohle ideální vrtulník pro mého syna, který předtím ještě žádný model neměl?
<a>http://www.srovname.cz/oem-vrtulnik-madfly/srovnani-cen/k.2376181</a>

Děkuji

Angel 300

(Mirek, 3. 12. 2010 11:24)

Zdravím, mám dotaz...jsem naprostý laik a koupil jsem vrtulník Angel 300, který je dobře hodnocený i pro začátečníky ale nebyl u toho žádný český návod a informace po telefonu od prodejce mě akorát naštvaly. Chtěl bych se zeptat na základní informace ke spárování (prodejce mě přesvědčuje, že je na ovladači určité tlačítko ale ono na tomto tipu neni) a ostatním nutným seřízení. Po zapnutí se serva pohybují a na ovladač reagují. Jednou se mě povedlo spustit i motory ale vůbec nevim jak - náhodně..... Kde seženu více informací...? Děkuji za radu

Re: Angel 300

(Petr, 3. 12. 2010 12:37)

Tento typ nemám. Mohu jen tipovat proč se nedaří s ním vzlétnout. Píšeš že serva fungují, ale že roztočit rotor se podařilo jen náhodně. To může být tím, že páka plynu by měla být v základní poloze - tedy zcela dole. Jinak to funguje jako pojistka a motor nereaguje (zpravidla). Tyto vrtulníčky jsou vhodné pro domácí poletování, ovšem zpočátku je třeba trochu více prostoru a nebát se vzlétnout výš. Dál platí obecně, že akumulátory jak ve vysílači, tak ve vrtulníku musí být nabity na plnou kapacitu. ve vrtulníčku se vybijí docela rychle. (5-10minut). Pokud by bylo třeba více bude pohodlnější e-mail.

RC vrtulník

(Petr, 26. 3. 2010 19:33)

Není zač. Jsem rád, že to pomohlo. S tím vrtulníčkem to chce zpočátku trošku větší prostor bez překážek. Vzlétnout alespoň 1m nad zem a pomocí malých zásahů do řízení se snažit viset. Pokud se otáčí kolem svislé osy tak pomocí "trimů" (viz návod k hračce) rovnat tak, aby se netočil. Chce to trochu cviku. Hodně štěstí a málo karambolů.

RC vrtulník

(Liba, 26. 3. 2010 19:19)

Dobrý den,
nd jsem koupila, vyměnila - dalo to fušku, a je to v pořádku, ale to létání bude horší :-)). Chce to zručnost a není to jenom tak.
Děkuji za radu a Váš čas. Liba

RC vrtulník

(Liba, 26. 3. 2010 7:34)

Děkuji mockrát za odpověď, dnes zajdu koupit ND a hned to vyměníme, doufám, že to bude tento problém. Nevím nakolik vadí přidaný materiál z tavné pistole, protože vzhledem k velikosti a váze vrtulníku se mi to zdá být minimum. I když horní plošku řezu jsem taky přetáhla ve vrstvě asi 1 mm. Vrtulník je kombinace plast-kov. Ale možná to bude opravdu nevyvážené. Jsem z toho úplný jelen :-))). Každopádně děkuji za odpověď a napíšu jak dopadla výměna. Liba

RC vrtulník

(to Líba, 25. 3. 2010 18:16)

Dá se to předpokládat. Je vysoce pravděpodobné, že listy jsou nyní nevyvážené a možná i příliš těžké, možná došlo i k jiné závadě. Tento typ neznám, ale domýšlím si na jednodušší "hračku". Doporučuji nalézt na netu náhradní díl a ten zakoupit a vyměnit. Nenajdete-li přímo tento, může být řešením podobný (zaměnitelný) typ.

RC vrtulník

(Liba, 25. 3. 2010 17:43)

Dobrý den, ráda bych se zeptala, můj syn si koupil vrtulník Explore, byl trošku zdivočelej a na tomto vrtulníku urazil spodní dvojvrtuli. Vrtuli jsem následně přilepila tavnou pistolí :-). Nemám s tím zkušenosti. Ale potom se vrtulník vůbec neodlepil ze země, vůbec nechce vzlétnout. Je to tím, žě vrtule jsou slepené? Děkuji za odpověď.

to vena

(Petr, 15. 12. 2009 21:16)

Asi jsem zas neporozuměl dotazu. Obecně je u vrtulníčků třeba
a) zapnout vysílač(ovládání)
b) zapnout model a chvilku s ním nehýbat
c) vyzkoušet funkce modelu na zemi (ty které vyzkoušet jdou)
d) vzlétnout a vyzkoušet letové funkce
Toto je třeba dělat vždy a u jakéhokoli modelu - ten postup. Zkoušení je samozřejmě jiné u auta a jiné u létajícího modelu. Stejný VŽDY zůstává postup zapnutí a vypnutí.
Vypnout NEJDŘÍVE model a PAK teprve vysílač a to i při havárii. ps. kontaktuj mě kdyžtak mailem viz KONTAKT a pokusíme se to vyřešit. Takhle je to zdlouhavý.

to Petr

(vena, 15. 12. 2009 20:09)

Díky moc. Poslední dotaz. Po zapnutí vrtulníčku a vysílače má se vrtule z ovládače na zemi vytáčet, nebo až za letu? Myslím tím na zkoušku.
Děkuji

to vena

(Petr, 13. 12. 2009 20:52)

hmm web říká, že je to stroj podobný PICOOZ. Tyto strojky moc velkou řiditelnost nemají. První co je důležité - jsou založeny na infračerveném ovládání a je tedy třeba na ně při řízení (alespoň trochu) mířit vysílačem - diodou pod tím červeným víčkem. P-Z jsem měl a taky se nedalo mluvit o lítání. Je to tak na vzlítnutí a povisení. Osmičku jsem s tím zaletěl jen někdy a ztěžka. Spousta návodů na to jak jej spustit a trimovat je na netu. Zkus hledat tady: http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom1.php?idforum=21 - do okénka vyhledávání napiš picooz. (Nebo je taky možnost reklamace)

to Petr

(vena, 13. 12. 2009 20:00)

Ano máš pravdu, nedá se to takto určit. Akorát jsem si myslel, že se to již někomu stalo a dá mi pár typů, čím by to mohlo být. Nefunguje to od zakoupení. Název vrtulníku nějak nevidím, ale na krabici stojí FLEXIBLE BIRD.

to vena

(Petr, 12. 12. 2009 20:12)

nezlob se, ale to je jako otázka na to, proč nejede auto co mám. - Dal jsi příliš málo vstupních informací. především co je to za typ, z čeho usuzuješ, že je to "z ovladače" atp. A i tak je skoro jisté, že na to takhle na dálku nelze odpovědět, pouze si tipnout.

mini vrtulník

(vena, 12. 12. 2009 19:59)

Dobrý den, mám prosbu, a to jaká závada může být, když u mini vtrulníku nefunguje z ovládače zatáčení.
Děkuji

Pomoc

(MCNosell, 1. 12. 2008 17:01)

Hele prosimtě co máš v tý oktávce za podvozek a ještě kdes ho koupil (pozvozek) + karoserii = nemáš stránky na to ????? Prosimtě odpověz na maila MCNosell@seznam.cz Díky moc mi tím pomůžeš