Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. 11. 2007

dávno jsem chtěl svoje vysílače líp chránit před vlivem nepříznivých skladovacích podmínek. S FC16kou jsem to nakonec vyřešil tak, že mám v bednách na modely příslušný chlíveček a tam je Tx uskladňován. To naráží na nutnost, pamatovat si, který model byl používán naposledy. Některé modely jsou bez bedny, tak je třeba někdy lehce hledat.

S DX7 jsem chtěl jít od prvopočátku jiným směrem. Budu Tx skladovat a přenášet odděleně od modelů v samostatném kufru. Vím, je to zavazadlo navíc, ale jsem přesvědčen o tom, že vysílači to bude ku prospěchu.

Tento týden, přesněji 1.listopadu 2007, jsem v OBI objevil kufřík potřebné velikosti. Stál 299,- korun, což jsem považoval za dobrou cenu a tak jsem nakupoval.

Kufřík vypadá pro daný účel dostatečně pevný. Rozměrově je akorát na vysílač a drobné příslušenství, případně, a to je můj případ, lze k němu přidat i nabíječku s balancérem. Já počítám ještě s doplňky - šroubovákem, několika pohotovostními servy, řemínkem na zavěšení Tx na krk, sadou konektorů k nabíjení vysílače atp. Myslím, že jsou to drobnosti, které se při provozu hodí a do stávajícího prostoru půjdou zakomponovat.

To, jak jsem si poradil s uložením vysílače názorně ukazují obrázky ve fotogalerii. Jako výplň mi posloužily miralonové trubky instalalatérské izolace (asi 1/3 délky). Vše je a bude lepeno oboustrannou lepící páskou. Chtěl jsem použít vteřiňák, ale jeho spoje mi připadají potencionálně nebezpečné z hlediska možného poškrábání Tx a zbytečně "agresivní" z hlediska možných pozdějších úprav prostoru.

Vím, není to profesionální řešení, také nejsem profík. Myslím si ale neskromně, že to moje bude vysoce funkční, neplýtvající cenným místem a umožňující snadnou údržbu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář