Jdi na obsah Jdi na menu
 


Spektrum DX7

30. 10. 2007

Dlouho jsem se rozmýšlel nad svojí novou výbavou pro ovládání modelů. Protože jsem se začal motat i do létajících strojků, chtěl jsem něco v trendu doby. Na netu je čím dál víc popisů a zkušeností s technologií 2,4 GHz a tak jsem si řekl že to taky vyzkouším. Představa modelářského života bez nutnosti pytlíku krystalů a oddělených frekvencí pro letadla, auta a hlavně lodě je pro mě lákavá. Souprava mi dorazila včera 29.10.2007 tak krom spárování vysílače s přijímačem a prolistování menu jsem víc nestihl. Zkušenosti s užíváním budu tedy postupně přidávat. Vzhledem k mým schopnostem domluvit se s FC16kou to vidím na solidní masakr :o))). Mám v plánu jako první osadit Maxira.

31.10.2007       Úžasný - už asi 1000000 pípnutí a pořád jsem na zemi - že jsem se líp neučil...!

04.11.2007       Tak po mračnu pípnutí poprvé do vzduchu. Létá to. Ještě to není úplně ono hlavně se zapínáním předvoleb, ale lítat se dá.     HURÁÁÁ

18.11.2007       Pípám pořád, asi se mi to líbí. Proč? Protože lze určitě Maxira opravdu jemně nastavit. Zatím si zvykám na chod kniplů. Trošku mi vadí ta nemožnost přiřadit "timer" ke spínači IDLE a nebo plynu. Stále zapomínám to při startu zapnout - zvyk z Futaby16, kde to lze. S tím zvykáním je to asi na dobrý cestě. Včera v Jihlavě na InDoor se mi podařilo v soutěži vystoupat až k výšinám bedny. Masíruju si sebevědomí před dalším pádem. :-)). Prostě - zatím OK.

Tím bych chtěl poděkovat za bezchybnou akci, kde jsme se my, greenhorni mohli něco přiučit. Mluvilo se o prvním ročníku a tak se těším na další.

10.12.2007      Zjištění (pro mě) nečekané drobné komplikace. Párování VYSILAČ x PŘIJÍMAČ jsem pochopil tak, že spáruju jednou provždy. Ono je však nutno spárování téhož přijímače pro každý další model (1;2;3;...) vždy, když jej chci použít.

Když nad tím uvažuju, je to z hlediska bezpečnosti v pořádku - přijímač (i model)prostě nefunguje, dokud nesouhlasí s naposledy použitou informací z vysílače, jen jsem s tím nepočítal. Holt - Ještě se musím hooodně učit, maminko!!

 

Náhledy fotografií ze složky Spektrum DX7 / heli / mode2

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Odpověď to maxx

(Petr, 18. 11. 2007 22:26)

Já to vidím na 2 varianty. Buď www.heliservis.eu za relativně příznivou cenu, ale myslím, že je to bez serv. Nebo jinde.....
PS: Můj mail je třeba tady. Do mailu podrobnosti.
http://www.cesilko.info

kde to objednat za rozumnu cenu

(maxx, 18. 11. 2007 21:10)

Zdravim a zaroven blahozelam k vyberu, prave riesim dilemu kde DX7 objednat kedze ako som zhodnotil tak za ceny co sa objavuje v CZ/SK obchodoch sa mi to zda pridrahe v porovnani s 360$ - 430$ vratane dorucenia a poplatkov.