Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nová policie - převlékám kabát

1. 5. 2009
Kolegové z klubu vymysleli docela pěkné předváděcí RC vystoupení se zásahem policie. Poprvé jsme ho předváděli na dětském maškarním bále a hádejte jaký byl první ohlas od dětí.... No jasně - "Jé vždyť teď už mají policajti nová auta....!!" Samosebou, že byly vydatně podporovány svými rodiči. Okamžitě bylo tedy přijato opatření a už se rodí nový policejní vůz v mé RC stáji. Na svět jde trošku ztuha, ale snad se to podaří. Sehnal jsem novou karoserii oktávie. Je sice původní řady, tedy ne II. jakou ve skutečnosti policie pro nově zařazovaná auta používá, navíc také ve sportovní verzi, ale že je to oktávie se poznat dá. Při přípravě karoserie jsem se nevyhnul několika drobným chybám a ty budu muset později buď nějakým způsobem napravit, nebo zaretušovat. Pokusil jsem se použít originální folii pro zpracování pruhů.
hodnocení fólie
- je nekřesťansky drahá,
- každá barva má jinou tloušťku
- někde jsou jen opravdu malé plošky a tak jsem velmi zvědav, zda bude držet
+ skutečně to funguje a tak ze dvou metrů to vypadá dobře
+ větší plochy velmi dobře drží (rozuměj více než 3cm2)

 Na karoserii je použita originál barva Tamiya - stříbrná.

Auto bude vybaveno stroboskopickým majákem, směrovými, brzdovými a couvacím světlem, zpětnými zrcátky s blinkry a nezbytnou houkačkou. Zamýšleny jsou jěště výstražné blikače v masce, vybavení majáku nápisem STOP a třetí brzdové světlo.

Několik úvodních fotek z úprav karoserie. Takhle to zatím vypadá. (viz. galerie)

5.2.2010
tak jsem konečně dostal chuť trošku pokročit. Pustil jsem se do parabol, majáků a přestavby elekroniky. Bude to docela vopruz. Nebude to obsluhovat žádný komplexní modul jako má Tamiya. Vše bude řízeno elektronikou nakoupenou v tuzemsku. Blikači, stroboskopickým blikačem, spímači a regulátory.  No uvidíme jak se s tím popasuju. Vždycky je nejsložitější - pro mě - propojení elektroniky se světly připevněnými na karoserii. No uvidíme zatím bych to hodnotil jako dobrý. Fotky doplním. Tedy pokud vás to zajímá. Klidně pište taky :-)

15.2.2010
Sestavení elektroniky mám za sebou. Protože jsem elektroniku nakupoval postupně v Š-Hobby není to jednotný modul jako třeba Tamiya, ale je vše ovládáno samostatným elektronickým modulem.
Obsahem je tedy
- Regulátor a servo
- Modul brzdových světel
- Modul couvačky
- Modul blinkrů
- Modul střešních majáků
- Modul majáků masky
- Spínač houkačky a majáků masky
- Spínač majáků
- Spínač potkávacích světel
- Spínač dálkových světel
Moduly jsou připevněny tavným lepidlem na podvozek a svedeny ke konektoru od disketové mechaniky. Plochým kabelem pak rozvedeny po karoserii k jednotlivým diodám a světlům. Střešní maják nešlo přes tenhle konektor zapojit. Vznikaly v něm výboje a ty rušily přijímač DSM !!
Vím, je to bastl, ale nejsem v zapojování moc dobrej a vymyslet to jaký drát k čemu a kudy natáhnout je pro mě doooost záhul :-)
I přes krkolomnosti jichž jsem se dopustil to všechno (až na jeden z dřívějška poškozený spínač) kupodivu funguje a zdá se, že zatím nejspolehlivěji z mých pokusů.
Gondoly světel jsou vyrobeny z rozbitého zadního světla Octavie II. Vybrané segmety byly obroušeny do potřebného tvaru a tavným lepidlem přilepeny přímo na karoserii - vzadu - a k nárazníku - vpředu. Svítí nádherně.

Fotky neúprosně odhalují nedokonalosti mé práce s polepy. Nu což, příště musím být ještě pečlivější. Zčásti je to způsobeno i tím, že použitá fólie je příliš silná a nepoddajná. Tak se v některých místech odlepuje.

Myslím, že tímto by mohlo být mé povídání ukončeno. Teď jen budou-li nějaké vaše reakce.
 

Náhledy fotografií ze složky Nová RC policejní Oktávie

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář