Jdi na obsah Jdi na menu
 


BELL 206 - KDS Pokračování

2. 11. 2010

Aby bylo hned od počátku jasno - maketa to nikdy nebude. Nicméně se snažím, aby byla za daných podmínek co nejatraktivnější. Ale popořádku....

Už jsem sem dlouho nepřispěl. V průběhu letní modelářské sezóny, kdy jsem se věnoval i jiným kategoriím modelů než jsou heliny, jsem se přece jen sem tam dostal si zalítat. Tarot v kabince lítá krásně a musím říct, že jsem pro sebe objevil atraktivitu většího prostoru.

Bel je daleko líp vidět a tak se s ním můžu odvážit trošku dál, než jsem byl zvyklý s Maxirem. Na tak malou mršku se chová vcelku majestátně. Je cítít váha kabiny, ale přesto si dovolím tvrdit, že lítat se s ním dá i v setovém setupu (no, trošku víc na motoru by neškodilo, je dost teplý po přistání).

Konfigurace :    motor setový z T-Rexe 450 S, GY 401(Fut), 3SLiPol Hyperion G3 2600mAh, Kontronik régl, 2,4GHz Spektrum (modul JR), serva cykliky HD(?) vrtulka digitál(?) ;-), modul světel od fy. Night-Fly.

K vlastní stavbě :  Je tuším popsána na jiném místě tohoto webu tak stručně - Kostru tvoří stavebnice Tarot 450. usazen je do kabiny Bell260 JetRanger od KDS. Trochu starostí dalo usazení do kabiny a zabezpečení proti vibracím. Několikrát se mi stalo, že se uvolnil šroubek přidržující ocasní trubku vzadu k trubce trupu. Pomohlo až použití lepidla.

Kvalita mechaniky by pro dané použití měla být dostatečná. Není snad tolik namáhána jako při provozu akro a tak by chvíli měla vydržet. 10.1.2011 jsem měnil hlavní hřídel. Ne po pádu, ale ta původní se mi nezdála od začátku. Mírně házela. Koupil jsem proto origo pro Align PRO. Ta je na rozdíl původní se zarážkou a podložkami. Pasovalo to a zatím se zdá být v pořádku.

Na kabině je vidět, že ji výrobce pojal jako spotřebák. Je křivá a křivě je i nástřik. Je poznat  sériová velkovýroba. Je škoda, že se nedá koupit nebarvená, jistě by z ní šlo vyždímat daleko víc.. Kladně lze hodnotit balení pro přepravu a to, že přišla brzy a nepoškozená. 

30.10.2010  Protože se chystá Krtkování 2010, kde bude přehlídka kabátků, pokusil jsem se vyzdobit kabinu nějakými anténkami a madly. Vyráběny jsou metodou vytahování z plastových tyček pomocí tepla. (používají to kitaři). Kabina byla dozdobena markingem fiktivní TV společnosti a proto bude ještě doplněna o maketu kamery na přídi. V této konfiguraci se ostatně JetRanger dost často používá. Na Krtkování bude jedním z úkolů předvést schopnosti stroje i pilota. Pro tuhle příležitost chci nacvičit přenášení břemene. Jak to však dopadne to v současné chvíli opravdu nevím. Vše je ve stádiu projektu, základních zkoušek materiálů, vážení a uvažování.

17.11.2010   Na vrťas jsem přidal oko pro uchycení podvěsu a atrapu kamery.  Kameru lze lehce odejmout.

Detaily doplňků lze shlédnout ve fotogalerii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Polomaketa BELL 206 - KDS

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář