Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bell 206 - od KDS /semiscale fuselage 450 size /

1. 1. 2010
Protože s UH-1 na kterou jsem se těšil to nějak nevychází - jsou problémy s "hokejkou" a tím pádem ovládáním vrtulky - objednal jsem si v HK tuto kabinku. Poštovní služba ji na práh domu doručila přesně na silvestra 2009.
Vcelku rozměrný balík byl pečlivě zabalen a nepoškozen. Uvnitř byla lepenková krabice bohatě a pestře potištěná. V krabici pak pečlivě, pod ochranou bublinkové fólie a něčeho jako "miralon", zabalená a zafixovaná laminátová skořepina s podvozkem a drobnými díly (šroubky, táhlo vrtulky, gumičky podvozku...).
Kabina je lakovaná, výběr byl ze dvou možností. Asi by bylo vhodné se poptat spíš po čistě bílé a doma si ji dotvořit podle některé z kamufláží, která se vám líbí. Na Aviation jich je nepřeberné množství a kdo umí s stříkat paintbrushem by se jistě vyřádil.
Kabina i lak vypadají bytelně. Váha kompletu byla 255 g, což odpovídá údaji výrobce. Trošku zklamán jsem byl tím, že přední a zadní díl nelícují dokonale a barevné pruhy jsou odfláknuté. Jsou nakřivo a samá zatečená barva.
Zas na druhou stranu....    ....za cca 70 USD i s poštovným?   - jsem spokojen.
Rozdíly proti maketě jsou jasné a většina patrná na první pohled. - SOP a VOP - barvená překližka bez profilových úprav ; zadní rotor na opačné straně, velké a poměrně hluboké naznačení nýtování ; označení N206RV neodpovídá barevné verzi skutečného stroje, jeho fotky lze skutečně nalézt ; ....a jistě by se našlo mnoho dalšího.
Takže mám vybaleno....... a co dál?
Bude to polomaketa, nebudu tudíž lpět na výše popsaných detailech. V plánu mám lehké dozdobení kabiny podle fantazie, doplnění o maketové osvětlení a doplnění drobnějších detailů jako jsou madla či stupačky.
Použita bude asi mechanika T-Rex 450S, kterou mám doma. Bylo mi doporučeno použití T-Rexe PRO nebo jeho klonu kvůli snadnější instalaci - má kardan. Je to rozumné, ale zatím ho nemám a investovat se mi do něj nechce. Zkusím to s tiím S-kovým.
Používám soupravu s 2,4GHz. Přemýšlím tedy o tom kam umístit přijímač. Pravděpodobně bude umístěn na spodek heli tak, aby antény byly vně kabiny.

To je zatím tak vše. Postupně doplním další poznatky z budování a hlavně něco o instalaci ocasní části. V návodu to vypadá jednoduše a tuším, že jednoduché to nebude.
Fotky najdete ve fotogalerii. 
 

Náhledy fotografií ze složky Polomaketa BELL 206 - KDS

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář