Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bell UH-1 Huey

9. 2. 2008

Zkouším s modely kdeco. V poslední době nejvíc kolem vrtulníků. Počátkem roku 2008 jsem si pořídil T-Rexe a to už se záměrem obléci jej do nějaké kabiny. A protože je kabin od Alignu v Českých luzích už poměrně slušná řádka, pokusil jsem se zpracovat něco jiného.

Na E-shopu HighTorque.com se mi už dříve zalíbila kabina UH-1C Huey. Rozmýšlel jsem se dost dlouho, protože znám vlastnosti a nevýhody stavby z lexanu, ze kterého je vylisována, ale nakonec zvítězila touha mít něco odlišného.

Stavby nebudu popisovat "step by step" ale soustředím se na techniky, které se mi prozatím osvědčily a poukážu na to, co se mi nedařilo.

Obrazek

Kvalita výlisku:

V zásadě špatná není, ale má několik nedostatků a nepřesností. V některých místech jsou nedostatečně patrné prolisy hranice střihu. Nectností degradující maketovost je spoj ve svislé podélné ose, za což ovšem výrobce nemůže.

Obrazek

Lepení:

K lepení jsem použil lepidlo na tvrdé plasty a husté vteřinové lepidlo Pelikán. Dovolil jsem si dvě finty na slepování. Při první jsem k sobě zafixoval obě poloviny zakrývací páskou a poté za použití injekční stříkačky s jehlou vpravil lepidlo na potřebné místo. Druhou bylo použití neodymových magnetů 5x5x2, které mají poměrně solidní přídržnost a spoj byl slušně a jednoduše fixován až do zaschnutí. 

Obrazek

Spojení odnímatelné přední se zadní částí trupu:

Je proveeno rovněž magnety. Není to můj nápad, magnety přikládá sám výrobce. Já jsem jen rozšířil jejich počet. Drží to skvěle. 

Podvozek:

Podvozek je sestaven z hliníkových trubiček o průměru 4 a 5mm. Spoje jsou šrobovány. Stupačky jsou z uhlíkových odštěpků.

Obrazek

Barvení:

/9.2.2008/ Tento úkon dosud není proveden.

Obtisky:

/9.2.2008/ Tento úkon dosud není proveden

Osazení mechanikou:

/9.2.2008/ Tento úkon dosud není proveden

Rozměry a váha:

Model zatím není dokončen. (délka 71cm, váha kolem 1000g)

PŘEDLOHA:

Obrazek


Je mi to líto, ale zatím jsem od dokončení této kabinky upustil.

 

Náhledy fotografií ze složky Bell UH-1C HighTorque.com

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Odpověď to Zdeněk

(Petr, 19. 10. 2008 9:09)

Ta stránka je www.high-torque.com a oproti tomu kdy jsem nakupoval já pravděpodobně firma změnila majitele, protože já nakupoval za USD. Tady je větší sotriment, bouhužel ceny jsou vyšší než jsem měl já. resp. stejné, ale v EURech a ne v USD.

Odpověď to Zdeněk

(Petr, 19. 10. 2008 8:41)

Výlisky na tuhle kabinu jsem koupil tady : HighTorque.com Mají tam i jiné, třeba se pro B400 rozměrově hodí. Tahle je pro velikost T-rexe 450. Je asi 70 cm dlouhá. Rozměr Blada400 neznám. Já měl BladeCP a ten je výrazně menší. Nákup a doprava byly bez problému.

Bell UH-1C

(Zdeněk Pixa, 18. 10. 2008 21:18)

Dobrý den, kde je možné zakoupit popisované výlisky
a bylo by možné použít tuto kabinku i na jiný typ vrtulníku? Např. Blade 4OO. Jde mi hlavně o velikost(měřítko). Děkuji za odpoveď a zdravím Vás. Z. Pixa