Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blade MCX

4. 1. 2009
Protože jsem nenapravitelný (asi stokrát jsem si říkal, že investice do modelů omezím) a kolem lítal ten ježuch, nadělil jsem si tohodle prcka. Je s ním opravdu bžunda a kdybych nebyl sobec, už by lítala celá rodina. S ním jde opravdu jen o cvik. Recenze na něj psali povolanější (např. RC modely - V. Klabačka) a já se připojuju k jejich kladnému hodnocení. Dost toho vydrží, mnoho si nechá líbit a poslouchá jak výborně cvičený služební pes. Letěl skutečně ihned po vyndání z krabice a nabití baterky.
Pokud mohu nějaké doporučení -
>Mírně jsem dovažoval předek abych nemusel trimovat (asi 1-2 gramy - nesmějte se, je  to dost při celkové hmotnosti 28 g) Použil jsem 4 neodymové mikromagnety.
>Přikoupil jsem další origo 2 akumulátory ( jsou origo a jiné bych používal jen ztěží)
>Doporučuju nákup náhradního stabilizátoru EFLH 2219, protože ten je první na ráně při pádu na listy, je z uhlíkové kulatiny asi 1 mm a má tendenci zlomit se. (stalo se mi) Oprava je někdy možná, ale je dost složitá.

Musím na tomhle místě zmínit přístup eshopu na kterém jsem tentokrát nakupoval. Jeho název je  ToChciMit.cz  Vrtulníček jsem objednával ve středu v e 12:30 telefonem, protože jsem neměl v tu chvíli přístup na net. Krabici přivezla PPL už ve čtvrtek večer v 19:30 na dobírku!!! Výkon srovnatelný jen s La-Heli. Doobjednával jsem drobný ND (onen stabilizátor) tentokrát placeno převodem a opět výborná zkušenost. Jsem spokojený zákazník.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

to TOM

(Petr, 12. 1. 2009 18:54)

Ještě doplním svůj názor pilotního eléva.
Začít nejdříve na SIMULÁTORU, pak s křížem pod heli.

Do kategorie CHCI SE BAVIT bych zařadil dvourotorové Blade MCX(100% pokoják), EasyCopter xx, a jednorotorový Kestrel.
Do kategorie CHCI SE ROZVÍJET asi hlavně Maxir (Ricco) od LaHeli, a nebo větší TRex450, MiniTitan325; Sety Blade400 (řemínkový náhon vrtulky) nebo BeltCP.
To je doporučení, které bych já dal absolutnímu začátečníkovi.

to TOM

(Petr, 12. 1. 2009 18:32)

Zdravím tě, při pořizování vrtulníku (a nejen jeho) je dobré se předem seznámit s tím jak létá, co umí, jak náročný je na údržbu a VELMI sebekriticky si vybavit co od celé záležitosti žádám. Velmi pěkně je to popsáno na různých diskusních fórech i na stránkách jednotlivců. Budu opakvat jejich názor.
CHCI SE BAVIT - pořídím jednoduchý strojek co nejstabilnější, který dle doporučení někoho kdo létá nebo na DF je hodný a dost vydrží.
CHCI SE ROZVÍJET - pak je dobré si pořídit vrtulníček z domácí produkce, kde je dostatek dostupných ND a začít "studovat" od píky.
- Simulátor
- Teorie
- Základy letu /Visení, Osmičky, Čtverce, Vzlety, Přistání atd, atd.
Pořízení takového strojku je sice dražší, ale je v krátkém čase opravitelný po havárii. A že se přihodí je nasnadě. K čemu je mi strojek za 5K když do něj zrovna tolik nasypu a nic se nenaučím, protože se pořád někam točí a furt je něco rozbitý a stále čekám až mi pošlou ND.
O vrtulníčku s motorkem vzadu píšu v článku o Blade CP. Taky jsem tu chybu udělal. Je to prostě v nás, začátečnících. Chceme vše za nízkou cenu, ale tak to holt ve světě nefunguje.
Blade MCX je dvourotor skvělý na blbnutí doma s partou - lítat pod židlema, přistávat na tácku nebo područce židle. Víc od něj nečekejte. Na vážnější lítání jsou jiné a já mám se zadním motorkem na vrtulce jen špatné zkušenosti.
Přečti si DF o vrtulnících - Helimania, Mojehobby, RCmania, a dozvíš se toho spoustu.
On i ten s motorkem vzadu asi lítá, ale je to boj!

vrtulnik

(tom, 12. 1. 2009 12:19)

dobry den koupil jsem si vrtulnik tak asi za 5000kč je tam 4kanalova vysilačka ma to zadni rotor neni to dovijty a lita se z tim opravdu blbě jeden chlapek mi doporučil blade ale muj kamarad ma supr vrtulnik už nevim jak se to jmenuje ale ukazuje mu tam i vyšku a jeto levny a dobry vrtulnik myslim si ze z vrtulniky ze zadnima rotorama jsou pro skušene piloty modelu