Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kleště na kulové kloubky RC heli.

21. 1. 2009
Tímto článečkem reaguji na dotaz a žádost o radu "Jak snadno a levně přijít ke kleštím na kulové kloubky".
Musím však pčedeslat, že je asi elegantnější pořídit si originál kleště, nebo se porozhlídnout po železářstvích, za pár kaček koupit kleště s dlouhými plochými čelistmi, a do jedné z čelistí vybrousit drážku. Někdy je to ovšem docela svízel, tu drážku dělat.
Ale k věci. Můj bastl vznikl z okamžité potřeby uvolnit klubek. Mám to k prodejci docela z ruky, čekat na objednané jsem nechtěl a tak jsem hledal alternativu.
Jsouce Čech a něco jako kutil, rozhlédl jsem se po dílně, zda se něco nehodí. Ostříží zrak posílený dvěma dioptriemi dálkového vidění mě upozornil na kousek ladem se válejícího duralového pásku. síly 2mm.
NÁPAD! (možná jsem takové řešení někde viděl - nejspíš to tak bude)
Rozměřit, nakreslit a lupenkovou pilkou vyřezat díly bylo za pár minut. No, asi za hoďku. Distanšní trubička - hliník prům. 6. Distanční podložky - výřezy lupenkovou pilkou. (asi by to mohlo být elegantnější, ale nač, takhle to stačí.)
Montáž a funkce je patrná z fotografií.
A závěr?    :))  Stále pošilhávám po originálu  :)) Vytáhnout někde ten svůj strojek, vzbudím zbytečnou pozornost a možná i úšklebek o nějž nestojím. Zas na druhou stranu - za ty 4 kačky co mě to stálo....... ;O)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


 

Náhledy fotografií ze složky Kleště na kloubky

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

to vasyl

(Petr, 25. 10. 2009 23:36)

Děkuji.
Je to holý amaterismus. Moje opracování materiálu je odrazem použitých nástrojů a nezkušených rukou. Tady je to jen kvůli nápadu a proto, že byla ověřena funkčnost přípravku.

vasyl

(:-), 25. 10. 2009 21:36)

skvěla prace