Jdi na obsah Jdi na menu
 


MaxiR

28. 2. 2007

MaxiR

Obrazek

Jak jsem zjistil, že přes Bladeho a jeho vydatnou výživu cesta nevede, začal jsem uvažovat o tom, že pořídím něco jiného. Na Modelbazaru se objevil inzerát na prodej Maxira u nás v okolí a tak jsem se rozjel za majitelem pro ukázku. Nádhera! Stabilní let (oproti Blademu), základní akrobacie, jemný klidný bzukot stříďáku....Byl jsem chycen. Tedy až na finance. To bylo v listopadu. V prosinci už byl vrťas doma. Bez elektroniky a smutně jsem vypočítával do kdy jí budu dávat dohromady. Vše se ale vyřešilo do poloviny ledna, prostě když se chce, jde to!!

Obrazek

Vše jsem na něj navěšel,  dloooouho ladil s FC-16kou, vyrobil nový kříž a vyrazil do tělocvičny na soukromý zálet. Nikdy předtím jsem nic takového nedělal, jen jsem byl vyzbrojen znalostmi ladění Bladeho. V hale jse zjistil, že s sebou nemám gumičky na přidělání kříže. lenost byla silnější než pud sebezáchovy a šlo se na věc bez kříže.

Lidi! Já to uvisel! Všechno fungovalo a já byl v sedmým nebi.... Od tý doby je heli bez kříže.Jasně že jsem se malérům nevyhnul. Při pokusu o zálet venku jsem s tím říznul a zničil všechny listy, trubku a servo vrtulky, nějaký táhla a vzpěry. Cca 1000,- Kč škody, ale Blade by si za takovou ránu řekl o víc.

Teď mám tak kolem 10ti hodin ve vzduchu. 2 lehké pády, z toho jednou jsem přišel o listy (to když jsem si myslel, že uhlíkový mají frajeři, aby vypadali - asi si tím projdem všichni).

Osazení mého Maxira

kostra - základní

listy - plastové La-heli (jsou plně dostačující. Těžší a tedy stabilní)

regulátor - La-heli

motor - Axi La-heli

přijímač - Hitec Super slim Dual 8 kanál

vysilač - FC 16

serva cykliky - HS 55 3x

servo vrtulky - nyní GWS mikro servo (Čemech)

vrtulka - nyní uhlík, ale OK je i ta plastová

gyro - MS 44 zatím bez problémů, ale na cestě je už GY-401

akumulátory - 2x E-tech 1000 (po 30ti cyklech měkčí) 2x Kokam 910 (40  cyklů  a

                      viditelně tvrdší) všechny v konfiguraci 3S 11,1V Li-poly

tuning - hliníková deska cykliky, příčná hřídel a volnoběžka.

Příště něco o boudičkách.